حتماً می‌دانید که همه سگ‌ها نیاز به تحرک و فعالیت روزانه دارند. درست مثل انسان‌ها که اگر ورزش نکنیم، دچار چاقی و مستعد ابتلا به بیماری‌های مختلف می‌شویم، سگ‌های کم‌تحرک نیز در خطر چاقی و ابتلا به بیماری‌های گوناگون قرار می‌گیرند. بهترین راه برای انجام ورزش روزانه، بردن سگ به پیاده روی است. اینجوری هم اجابت مزاجش را انجام می‌دهد، هم تحرک می‌کند و هم از بودن در کنار شما و تامل با شما لذت می‌برد.

در وضعیت دنیاگیری (پاندمی) کرونا ویروس، شرط عقل است که تا می‌توانیم در خانه بمانیم. به علاوه شرایط کشور ما به شکلی است که ممکن است بعضی روزها نتوانید سگ‌تان را برای پیاده روی بیرون از خانه ببرید. در این مواقع، راه بردن سگ روی تردمیل ایده‌ی خوبی است. البته باید بدانید که تردمیل جایگزین پیاده‌روی نیست و فقط در مواقع اضطراری باید ازش استفاده بکنید.

بعضی از سگ‌ها می‌توانند روی تردمیل راه رفتن را یاد بگیرند. البته برای این کار باید تحت نظر باشند و حسابی مواظبشان باشید. از خطرات قرار دادن سگ روی تردمیل می‌توان به پیچ خوردن پنجه و خفگی اشاره کرد. در این ویدیو از سایت Vetstreet به نکات خیلی خوبی اشاره شده است. ویدیو را با دقت ببینید و اگر سوالی داشتید، در قسمت کامنت‌ها مطرح کنید.

در ویدیو از تردمیل مخصوص سگ استفاده شده ولی شما می‌توانید از تردمیل‌های معمولی خانگی استفاده کنید.

نکته‌ی نهایی این که بهتر است به جای قلاده از هارنس‌هایی که بدن بسته می‌شوند استفاده کنید. یک بار دیگر تاکید می‌کنیم که سگ را بدون نظارت و مواظبت دقیق، روی تردمیل نگذارید.